top of page

Zespół

Pracujemy w różnych nurtach: nurcie SFBT (Solution Focused Brief Therapy) w Polsce zwanym TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu), nurcie terapii Ericksonowskiej, terapii poznawczo-behawiorlanej oraz terapii systemowej.

Dbając o dobro naszych Klientów w naszej pracy kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi ujętymi w kodeksie etycznym Polskiego Rady Psychoterapii.

Olga Mac

Olga Mac

psycholog, psychoterapeuta

Gabriela Gamrowska

Gabriela Gamrowska

psycholog, biegły sądowy

Karolina Opałka-Rygalska

Karolina Opałka-Rygalska

psycholog dziecięcy

Karolina Lewandowska

Karolina Lewandowska

Coach, logoterapeuta

Marta Borysiak

Marta Borysiak

psycholog, psychoterapeuta

Paulina Kurek

Paulina Kurek

psycholog

Agata Mazur

Agata Mazur

psycholog, terpeuta

Diana Muller-Siekierska

Diana Muller-Siekierska

psycholog, psychoterapeuta

Justyna Frączek

Justyna Frączek

psycholog dziecięcy, pedagog, terapeuta wczesnej interwencji

Joanna Filipowicz-Wdówka

Joanna Filipowicz-Wdówka

psycholog sportu

Olga Mac

Olga Mac

Ukończyłam studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w 2006 r. Od tego czasu regularnie uczestniczę - zarówno jako prelegent, jak i uczestnik – w różnego rodzaju kursach, szkoleniach oraz konferencjach psychologicznych i psychoterapeutycznych. Pracuję również jako psycholog sportu.

 

Ukończyłam 4-letnie szkolenie w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, które zostało zorganizowane przez Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi, następnie zdałam egzamin certyfikujący. Staż kliniczny odbyłam w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, na oddziałach dziennym oraz całodobowym. Regularnie uczestniczę również w szkoleniach organizowanych przez Denver Center for Solution-Focused Brief Therapy akredytowanych przez IASTI (Internationl Alliance for Solution Focused Teaching Institutes). Należę do stowarzyszeń Solution Focus Brief Therapy Association, European Brief Therapy Association i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

W pracy terapeutycznej koncentruję się na tym jakich zmian pragną Klienci w swoim życiu oraz sposobach, na wprowadzanie tych zmian w życie. Pomagam osobom, które odczuwają silny stres, niepokój lub lęk, mają trudności w relacjach z bliskimi osobami, cierpią na zaburzenia nastroju oraz depresję. Udzielam także wsparcia rodzinom, rodzicom i ich dzieciom w sytuacjach trudności wychowawczych. Pracuję również z młodzieżą w kryzysie, zaburzeniami odżywiania, myślami samobójczymi i trudnościami w budowaniu relacji z rówieśnikami.

Zrzut ekranu 2022-10-17 o 10.53.28.png
unnamed.png
Olga Mac

Olga Mac

psycholog, psychoterapeuta

Marta Borysiak

Marta Borysiak

psycholog, psychoterapeuta

Marta Borysiak

Jestem magistrem psychologii, ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Łódzkim, a także  Specjalistyczne Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie otrzymując Certyfikat Specjalisty w pracy z osobami doznającymi przemocy. Jestem także trenerem Programu PRIDE i praktykiem programu Kid’s Skill’s (“Dam Radę” i “Jestem z Ciebie dumny”). 

Ukończyłam 4-letniej szkolenie psychoterapeutyczne Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (wraz z uzyskaniem certyfikatu), dostosowane do wymagań Polskiej Rady Psychoterapii, a także do wymogów certyfikatu European Certificate of Psychotherapy przyznawanego przez European Association for Psychotherapy i Polską Federację Psychoterapii.

 

Regularnie podnoszę własne kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, kursach
i konferencjach psychologicznych. 
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu oraz Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

 

Pomagam osobom, które doświadczają obniżonego nastroju, silnego stresu, niepokoju i lęku. Wspieram klientów, którzy mają trudności w relacjach, borykają się z trudnościami wychowawczymi. Pracuję z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi. Obszarem moich szczególnych zainteresowań są zaburzenia nastroju, a także tematyka więzi i relacji.

Marta Borysiak

dr Diana Müller-Siekierska

Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Łódzkim, studia doktoranckie w zakresie psychologii klinicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim JPII, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.

Ukończyłam również 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne (zakończone uzyskaniem certyfikatu) w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Studium Profesjonalnej Psychoterapii przy Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi, które dostosowane jest do wymagań Polskiej Rady Psychoterapii, a także do wymogów certyfikatu European Certificate of Psychotherapy przyznawanego przez European Association for Psychotherapy i Polską Federację Psychoterapii. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej
na Rozwiązaniu. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Akademickim Centrum Wsparcia Uniwersytetu Łódzkiego (wcześniej Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Uzależnień), gdzie od 2007 roku zajmuję się udzielaniem pomocy i wsparcia psychologicznego dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Jestem również nauczycielką akademicką, badaczką
i autorką kilkunastu publikacji naukowych i poradników. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje psychoterapeutyczne poprzez udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji u certyfikowanych psychoterapeutów.


Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych i młodzieży oraz par, jak również konsultacje oraz poradnictwo psychologiczne.  Pomagam osobom, które doświadczają problemów w relacjach, związkach, małżeństwie, w rodzinie,
mają trudności wynikające z niepełnosprawności czy przewlekłej choroby, doświadczają różnego rodzaju kryzysów, lęku, stresu, depresji czy trudności
w realizacji swoich celów.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.

Diana Muller-Siekierska

Diana Muller-Siekierska

psycholog, psychoterapeuta

Diana Muller-Siekierska
Paulina Kurek

Paulina Kurek

psycholog

Paulina Kurek

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność - psychologia kliniczna. Obecnie jestem w trakcie 5 letniego podyplomowego kursu Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Psychologiczne.

Ponadto ukończyłam:

- studia podyplomowe uzyskując kwalifikacje pedagogiczne, 

- pierwszy stopień szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

- szkolenie "Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów"

- szkolenie z bajkoterapii w pracy z dziećmi

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie, pracując w Instytucie Analiz Psychologicznych i Psychoterapii oraz Fundacji Uwolnienie i Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka, gdzie prowadziłam liczne projekty, szkolenia dla grup, konsultacje psychologiczne, opiniowałam i diagnozowałam. Aktualnie pracuję z dziećmi i z młodzieżą jako psycholog szkolny.


Każdy z nas jest wyjątkowy – to zdanie towarzyszy mi zawsze w kontakcie z drugim człowiekiem. Swoje metody pracy dostosowuję każdorazowo do Klienta, jego historii, sytuacji osobistej i potrzeb. Każdemu przyglądam się z dużą ciekawością i zaangażowaniem. Dbam o to, by każdy otrzymał nie tylko profesjonalną pomoc, ale także poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.

- wspieram osoby, które mają niskie poczucie własnej wartości, u których dominuje pesymistyczne myślenie oraz zamartwianie się
- pracuję z osobami, które mają obniżony nastrój
- pomagam, gdy zaistnieją trudności w radzeniu sobie z przeżywanymi emocjami i stresem
- niosę oparcie osobom, u których w relacjach pojawiły się problemy wpływające negatywnie na wspólne życie
- jestem pomocą dla rodziców w problemach wychowawczych – gdy towarzyszy im dezorientacja, bezsilność lub niepewność, czy zachowania dziecka, zarówno w stosunku do bliskiego otoczenia, jak i grupy rówieśniczej są prawidłowe
- wspieram tych, których dotyka alienacja rodzicielska pojawiąjąca się przy okazji rozwodów, separacji i rozstań rodziców będących parą nieformalną

Pracuję zarówno z dorosłymi jak i młodzieżą i dziećmi.

Zapraszam na spotkania stacjonarne lub w trybie online.

Paulina Kurek

Gabriela Gamrowska

Jestem absolwentką kierunku psychologia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia sądowa - Master of Science na Collegium Humanum. Rozpoczęłam naukę w Studium Psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Prowadzę stronę Psycholog neuroróżnorodna.

Na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajmuję się pomocą psychologiczną oraz diagnozą psychologiczną (m.in. całościowych zaburzeń rozwojowych, transpłciowości, zaburzeń umiejętności szkolnych, ADHD, ODD). Jako psycholog biegły sądowy zajmuję się przeprowadzaniem badań

i opiniowaniem sądowym.
Mam za sobą praktykę w CSK UMED w Łodzi na oddziale dziennym zaburzeń afektywnych i psychotycznych dla dorosłych, Poradni Synapsis w Warszawie oraz w Szpitalu im. M.Kopernika w Łodzi na oddziale ginekologii onkologicznej. 

 

Obszarem moich szczególnych zainteresowań są: neuroróżnorodność, psychotraumatologia, zaburzenia osobowości oraz psychologia sądowa. 

Zarówno w życiu prywatnym, jak i pracy staram się regularnie dbać o ciało, ćwicząc jogę i mindfulness.

W zależności od sytuacji wykorzystuję elementy z różnych nurtów terapeutycznych. Podstawą w mojej pracy jest relacja z pacjentem.
Prowadzę również sesje MBSR Mindfulness (Redukcja Stresu Oparta na Uważności) oraz warsztaty dotyczące kompetencji społecznych i radzenia sobie ze stresem. 
Staram się cały czas rozwijać i dokształcać, biorę udział w szkoleniach psychoterapeutycznych, konferencjach oraz odbywam własną terapię.

Gabriela Gamrowska

Gabriela Gamrowska

psycholog, biegły sądowy

Gabriela Gamrowska
Justyna Frączek

Justyna Frączek

psycholog dziecięcy, pedagog, terapeuta wczesnej interwencji

Justyna Frączek

Jestem psychologiem, pedagogiem, terapeutą wczesnej interwencji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w placówce wczesnego wspomagania rozwoju, przedszkolu terapeutycznym, pracy w przedszkolu, placówce opiekuńczo-wychowawczej, przez wiele lat wspierałam dzieci i młodzież w organizacji pozarządowej. Obecnie pracuję w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

 

W 2014 r. ukończyłam Pedagogikę wczesnoszkolną z edukacją przedszkolną, a w 2017 r. Psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. W 2023 r. uzyskałam tytuł terapeuty wczesnej interwencji na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W tym roku rozpoczęłam 4-letnią Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Swoje kwalifikacje systematycznie podnoszę biorąc udział w szkoleniach dla psychologów i specjalistów pracujących z dziećmi i ich rodzinami.

Pomagam rodzicom zrozumieć swoje emocje i przyjrzeć się potrzebom dzieci, udzielam konsultacji w kwestiach wychowawczych. Wspieram dzieci i młodzież zmagające się z trudnościami na każdym etapie rozwoju. W zakresie moich zainteresowań jest również psychologia okołoporodowa. 

Justyna Frączek
Joanna Filipowicz-Wdówka

Karolina Opałka-Rygalska

Jestem psychologiem i terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju. Specjalizuję się w wspieraniu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. By jak najlepiej pomóc i zrozumieć dziecięcy świat systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Jestem praktykiem programu Kid’s Skill’s “Dam Radę” i “Jestem z Ciebie dumny”. W 2023r. ukończyłam Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum TSR.

Obecnie pracuję w jednym z łódzkich przedszkoli specjalistycznych zajmując się terapią dzieci z całościowym zaburzeniem rozwoju (spektrum autyzmu), zaburzeniami mowy i języka (afazja) a także z zespołem nadpobudliwości ruchowej (ADHD). Posiadam odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzenia diagnozy funkcjonalnej narzędziem PEP-3. Ponadto ukończyłam „3-modułowy kurs bazowy terapii behawioralnej”.

W swojej pracy skupiam się w dużej mierze nad wspieraniem rozwoju emocjonalnego dzieci oraz pomocy w przezwyciężaniu napotkanych trudności. Towarzyszę również rodzicom w procesie wprowadzania zmian w systemie rodzinnym by oddziaływania jakich dokonują dawały komfort zarówno dziecku jak i całej rodzinie.

Zrzut ekranu 2024-04-30 o 09.00_edited.png

Karolina Opałka-Rygalska

psycholog dziecięcy

Karolina Opałka-Rygalska
Joanna Filipowicz-Wdówka

Joanna Filipowicz-Wdówka

psycholog sportu

Joanna Filipowicz-Wdówka

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Łódzkim (specjalność: psychologia zdrowia i kliniczna) oraz pedagogiki tańca i choreografii na łódzkim AHE oraz psychologii sportu na wrocławskim SWPS.

 

Doświadczenie psychologiczne zdobywałam na psychiatrycznym oddziale młodzieżowym CSK UM w Łodzi (z ramienia Fundacji JiM) oraz  w Klinice Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych tego samego szpitala, a także w Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim.

Jestem również sportowcem i trenerem. Posiadam praktyczne doświadczenie w prowadzeniu licznych warsztatów i szkoleń z dziedzin takich jak: pole dance, aerial silks, kalistenika, stretching. Od 2014 roku prowadzę studio pole dance, w którym jestem głównym instruktorem, a od kilku lat przygotowuję swoje podopieczne do startów w zawodach.

Psychologia sportu jest moją pasją i naturalnym kierunkiem rozwoju – wiedza psychologiczna bardzo pomaga mi w pracy trenerskiej, z kolei znajomość wyzwań stojących przed zawodnikami znacznie ułatwia udzielanie im pomocy psychologicznej. Jako psycholog sportu prowadzę zarówno konsultacje psychologiczne jak i trening mentalny związany z umiejętnościami radzenie sobie ze stresem, budowaniem pewności siebie, przygotowaniem rutyny startowej czy radzeniem sobie z porażką. Uwielbiam towarzyszyć ludziom w drodze do realizacji ich celów, wspierać w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami i obserwować rosnącą pewność siebie. 

Agata Mazur

Agata Mazur

Z wykształcenia jestem psychologiem, studia magisterskie ukończyłam w SWPS w Warszawie. Obecnie jestem słuchaczką czteroletniego Studium Profesjonalnej Psychoterapii prowadzonego przez zespół szkoleniowy CTK w Łodzi oraz doświadczonych psychoterapeutów i superwizorów EBTA (European Brief Therapy Association). Moja praca poddawana jest systematycznej superwizji.

Doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach oświatowych z dziećmi i młodzieżą oraz z osobami dorosłymi w Centrum Zdrowia Psychicznego w Płocku, na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym. Jestem członkiem PTPSR, systematycznie uczestniczę w szkoleniach i warsztatach.

W pracy terapeutycznej pomagam osobom potrzebującym wsparcia w różnych obszarach życia,  odczuwającym lęk, stres, cierpiącym z powodu zaburzeń nastroju, depresji lub doświadczających trudności w relacjach. W trakcie spotkań wspólnie poszukujemy zasobów Klienta- odczuć, przekonań, umiejętności, pomocnych w życiu. Zastanawiamy się, co chcieliby zmienić w swoim życiu i jak mogą to zrobić.

 Zapraszam osoby, które chciałyby, aby towarzyszyć im i wspierać w sprecyzowaniu i dotarciu do celu, wypracowaniu optymalnej drogi w jego osiągnięciu, wydobywaniu, uświadomieniu zasobów osobistych, pomocnych w rozwiązaniu problemu.

 

Agata Mazur

Agata Mazur

psycholog, terpeuta

bottom of page