Zespół
Nasz zespół to pedagodzy, psychologowie, psychoterapeuci oraz coachowie. Wierzymy, że pomocne rozwiązania wymagają holistycznego podejścia i otwartego umysłu. Dlatego współpracujemy ze specjalistami, którzy kształcą się w różnych nurtach: nurcie SFBT (Solution Focused Brief Therapy) w Polsce zwanym TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu), nurcie terapii Ericksonowskiej, terapii poznawczo-behawiorlanej oraz terapii systemowej, coachingu czy psychologii rozwoju i pedagogice.
Czerpiemy z różnorodności nauki, badań i teorii oraz z różnorodności naszych osobowości i charakterów.
Zapraszamy do poznania naszego zespołu!
Dbając o dobro naszych Klientów w naszej pracy kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi ujętymi w kodeksie etycznym Polskiego Rady Psychoterapii.
Olga Mac
psycholog, psychoterapeuta
Gabriela Gamrowska
psycholog, biegły sądowy
Karolina Opałka-Rygalska
psycholog dziecięcy
Karolina Lewandowska
Coach, logoterapeuta
Sylwia Rudnik
psycholog
Marta Borysiak
psycholog, psychoterapeuta
Paulina Kurek
psycholog
Agata Mazur
psycholog, terpeuta
Małgorzata Michaluk
coach ADHD
Diana Muller-Siekierska
psycholog, psychoterapeuta
Justyna Frączek
psycholog dziecięcy, pedagog, terapeuta wczesnej interwencji
Joanna Filipowicz-Wdówka
psycholog sportu
Sandra Haus-Jędrzejczak
coach rodzicielstwa, edukatorka
Olga Mac
Ukończyłam studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w 2006 r. Od tego czasu regularnie uczestniczę - zarówno jako prelegent, jak i uczestnik – w różnego rodzaju kursach, szkoleniach oraz konferencjach psychologicznych i psychoterapeutycznych. Pracuję również jako psycholog sportu.
Ukończyłam 4-letnie szkolenie w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, które zostało zorganizowane przez Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi, następnie zdałam egzamin certyfikujący. Staż kliniczny odbyłam w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, na oddziałach dziennym oraz całodobowym. Regularnie uczestniczę również w szkoleniach organizowanych przez Denver Center for Solution-Focused Brief Therapy akredytowanych przez IASTI (Internationl Alliance for Solution Focused Teaching Institutes). Należę do stowarzyszeń Solution Focus Brief Therapy Association, European Brief Therapy Association i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W pracy terapeutycznej koncentruję się na tym jakich zmian pragną Klienci w swoim życiu oraz sposobach, na wprowadzanie tych zmian w życie. Pomagam osobom, które odczuwają silny stres, niepokój lub lęk, mają trudności w relacjach z bliskimi osobami, cierpią na zaburzenia nastroju oraz depresję. Udzielam także wsparcia rodzinom, rodzicom i ich dzieciom w sytuacjach trudności wychowawczych. Pracuję również z młodzieżą w kryzysie, zaburzeniami odżywiania, myślami samobójczymi i trudnościami w budowaniu relacji z rówieśnikami.
Olga Mac
psycholog, psychoterapeuta
Marta Borysiak
psycholog, psychoterapeuta
Marta Borysiak
Jestem magistrem psychologii, ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Łódzkim, a także Specjalistyczne Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie otrzymując Certyfikat Specjalisty w pracy z osobami doznającymi przemocy. Jestem także trenerem Programu PRIDE i praktykiem programu Kid’s Skill’s (“Dam Radę” i “Jestem z Ciebie dumny”).
Ukończyłam 4-letniej szkolenie psychoterapeutyczne Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (wraz z uzyskaniem certyfikatu), dostosowane do wymagań Polskiej Rady Psychoterapii, a także do wymogów certyfikatu European Certificate of Psychotherapy przyznawanego przez European Association for Psychotherapy i Polską Federację Psychoterapii.
Regularnie podnoszę własne kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, kursach
i konferencjach psychologicznych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu oraz Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pomagam osobom, które doświadczają obniżonego nastroju, silnego stresu, niepokoju i lęku. Wspieram klientów, którzy mają trudności w relacjach, borykają się z trudnościami wychowawczymi. Pracuję z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi. Obszarem moich szczególnych zainteresowań są zaburzenia nastroju, a także tematyka więzi i relacji.
dr Diana Müller-Siekierska
Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Łódzkim, studia doktoranckie w zakresie psychologii klinicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim JPII, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.
Ukończyłam również 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne (zakończone uzyskaniem certyfikatu) w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Studium Profesjonalnej Psychoterapii przy Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi, które dostosowane jest do wymagań Polskiej Rady Psychoterapii, a także do wymogów certyfikatu European Certificate of Psychotherapy przyznawanego przez European Association for Psychotherapy i Polską Federację Psychoterapii. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej
na Rozwiązaniu.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Akademickim Centrum Wsparcia Uniwersytetu Łódzkiego (wcześniej Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Uzależnień), gdzie od 2007 roku zajmuję się udzielaniem pomocy i wsparcia psychologicznego dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Jestem również nauczycielką akademicką, badaczką
i autorką kilkunastu publikacji naukowych i poradników. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje psychoterapeutyczne poprzez udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji u certyfikowanych psychoterapeutów.
Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych i młodzieży oraz par, jak również konsultacje oraz poradnictwo psychologiczne. Pomagam osobom, które doświadczają problemów w relacjach, związkach, małżeństwie, w rodzinie,
mają trudności wynikające z niepełnosprawności czy przewlekłej choroby, doświadczają różnego rodzaju kryzysów, lęku, stresu, depresji czy trudności
w realizacji swoich celów.
Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Diana Muller-Siekierska
psycholog, psychoterapeuta
Paulina Kurek
psycholog
Paulina Kurek
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność - psychologia kliniczna. Obecnie jestem w trakcie 5 letniego podyplomowego kursu Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Psychologiczne.
Ponadto ukończyłam:
- studia podyplomowe uzyskując kwalifikacje pedagogiczne,
- pierwszy stopień szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
- szkolenie "Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów"
- szkolenie z bajkoterapii w pracy z dziećmi
Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie, pracując w Instytucie Analiz Psychologicznych i Psychoterapii oraz Fundacji Uwolnienie i Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka, gdzie prowadziłam liczne projekty, szkolenia dla grup, konsultacje psychologiczne, opiniowałam i diagnozowałam. Aktualnie pracuję z dziećmi i z młodzieżą jako psycholog szkolny.
Każdy z nas jest wyjątkowy – to zdanie towarzyszy mi zawsze w kontakcie z drugim człowiekiem. Swoje metody pracy dostosowuję każdorazowo do Klienta, jego historii, sytuacji osobistej i potrzeb. Każdemu przyglądam się z dużą ciekawością i zaangażowaniem. Dbam o to, by każdy otrzymał nie tylko profesjonalną pomoc, ale także poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.
- wspieram osoby, które mają niskie poczucie własnej wartości, u których dominuje pesymistyczne myślenie oraz zamartwianie się
- pracuję z osobami, które mają obniżony nastrój
- pomagam, gdy zaistnieją trudności w radzeniu sobie z przeżywanymi emocjami i stresem
- niosę oparcie osobom, u których w relacjach pojawiły się problemy wpływające negatywnie na wspólne życie
- jestem pomocą dla rodziców w problemach wychowawczych – gdy towarzyszy im dezorientacja, bezsilność lub niepewność, czy zachowania dziecka, zarówno w stosunku do bliskiego otoczenia, jak i grupy rówieśniczej są prawidłowe
- wspieram tych, których dotyka alienacja rodzicielska pojawiąjąca się przy okazji rozwodów, separacji i rozstań rodziców będących parą nieformalną
Pracuję zarówno z dorosłymi jak i młodzieżą i dziećmi.
Zapraszam na spotkania stacjonarne lub w trybie online.
Gabriela Gamrowska
Jestem absolwentką kierunku psychologia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia sądowa - Master of Science na Collegium Humanum.
W 2024 r. rozpoczęłam naukę w Studium Psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Prowadzę stronę Psycholog neuroróżnorodna.
Na co dzień pracuję z młodzieżą i dorosłymi. Zajmuję się pomocą psychologiczną oraz diagnozą psychologiczną (m.in. całościowych zaburzeń rozwojowych, ADHD, zaburzeń osobowości).
Jako biegły sądowy zajmuję się przeprowadzaniem badań
i opiniowaniem sądowym.
Mam za sobą praktykę w CSK UMED w Łodzi na oddziale dziennym zaburzeń afektywnych i psychotycznych dla dorosłych, Poradni Synapsis w Warszawie oraz w Szpitalu im. M.Kopernika w Łodzi na oddziale ginekologii onkologicznej.
Obszarem moich szczególnych zainteresowań są: neuroróżnorodność, psychotraumatologia, zaburzenia osobowości oraz psychologia sądowa.
Staram się regularnie dbać o ciało i ducha ćwicząc jogę i czytając książki.
W zależności od sytuacji wykorzystuję elementy z różnych nurtów terapeutycznych. Podstawą w mojej pracy jest relacja z pacjentem.
Prowadzę również sesje MBSR Mindfulness (Redukcja Stresu Oparta na Uważności) oraz warsztaty dotyczące kompetencji społecznych i radzenia sobie ze stresem.
Staram się cały czas rozwijać i dokształcać, biorę udział w szkoleniach psychoterapeutycznych i konferencjach.
Gabriela Gamrowska
psycholog, biegły sądowy
Justyna Frączek
psycholog dziecięcy, pedagog, terapeuta wczesnej interwencji
Justyna Frączek
Jestem psychologiem, pedagogiem, terapeutą wczesnej interwencji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w placówce wczesnego wspomagania rozwoju, przedszkolu terapeutycznym, pracy w przedszkolu, placówce opiekuńczo-wychowawczej, przez wiele lat wspierałam dzieci i młodzież w organizacji pozarządowej. Obecnie pracuję w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.
W 2014 r. ukończyłam Pedagogikę wczesnoszkolną z edukacją przedszkolną, a w 2017 r. Psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. W 2023 r. uzyskałam tytuł terapeuty wczesnej interwencji na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W tym roku rozpoczęłam 4-letnią Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Swoje kwalifikacje systematycznie podnoszę biorąc udział w szkoleniach dla psychologów i specjalistów pracujących z dziećmi i ich rodzinami.
Pomagam rodzicom zrozumieć swoje emocje i przyjrzeć się potrzebom dzieci, udzielam konsultacji w kwestiach wychowawczych. Wspieram dzieci i młodzież zmagające się z trudnościami na każdym etapie rozwoju. W zakresie moich zainteresowań jest również psychologia okołoporodowa.
Karolina Opałka-Rygalska
Jestem psychologiem i terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju. Specjalizuję się w wspieraniu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. By jak najlepiej pomóc i zrozumieć dziecięcy świat systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach.
Jestem praktykiem programu Kid’s Skill’s “Dam Radę” i “Jestem z Ciebie dumny”. W 2023r. ukończyłam Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum TSR.
Obecnie pracuję w jednym z łódzkich przedszkoli specjalistycznych zajmując się terapią dzieci z całościowym zaburzeniem rozwoju (spektrum autyzmu), zaburzeniami mowy i języka (afazja) a także z zespołem nadpobudliwości ruchowej (ADHD). Posiadam odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzenia diagnozy funkcjonalnej narzędziem PEP-3. Ponadto ukończyłam „3-modułowy kurs bazowy terapii behawioralnej”.
W swojej pracy skupiam się w dużej mierze nad wspieraniem rozwoju emocjonalnego dzieci oraz pomocy w przezwyciężaniu napotkanych trudności. Towarzyszę również rodzicom w procesie wprowadzania zmian w systemie rodzinnym by oddziaływania jakich dokonują dawały komfort zarówno dziecku jak i całej rodzinie.
Karolina Opałka-Rygalska
psycholog dziecięcy
Małgorzata Michaluk
coach ADHD
Małgorzata Michaluk
Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Filozofia oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika Specjalna (spec. terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna). Następnie ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika. Moja edukacja akademicka dała mi głębokie zrozumienie specyfiki funkcjonowania oraz potrzeb dzieci rozwijających się zarówno w spektrum autyzmu jak i z ADHD.
Ukończyłam również szkolenie podyplomowe z Life Coaching (Collegium Civitas) i obecnie moją pasją jest łączenie mojej wiedzy akademickiej dotyczącej neuroróźnorodności z praktycznym jej zastosowaniem w procesach coachingu dla osób dorosłych. Wspieram osoby neuroróżnorodne - w spektrum autyzmu i z ADHD, w odkrywaniu zasobów i mocnych stron. Towarzyszę w rozwoju, w tworzeniu zgodnej z potrzebami i wartościami, ścieżki zawodowej i życiowej.
Od 2020 roku współtworzę projekty międzynarodowe w ramach programów Erasmus + dotyczące neuroróżnorodności, podczas których mam okazję czerpać wiedzę od specjalistów z całej Europy.
Jestem ponadto certyfikowaną praktyczką Growth Through Play System - niedyrektywnej metody wspierania rozwoju społeczno-komunikacyjnego w spektrum autyzmu. Szkoliłam się także w metodach neurorozwojowych tj. integracja sensoryczna, metoda HANDLE. Ukończyłam “Trauma and Resilience Master Training” pod kierunkiem prof. Mooli Lahada (The Community Stress Prevention Centre Izrael).
Obecnie kontynuuję swój rozwój zawodowy w ramach szkoleń Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - mam za sobą szkolenie I i II stopnia oraz klika szkoleń specjalistycznych (dot. zaburzeń odżywiania, interwencji kryzysowej, żałoby). Jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pracuję pod stałą superwizją.
Karolina Lewandowska
Karolina jest logoterapeutą (terapia skoncentrowana na sensie życia i wartościach) coachem i facylitatorem. Jej szerokie kompetencje potwierdzają certyfikaty Executive coach ICF PCC, Coach kryzysowy, Coach systemowy, Trener metody Points of You ®, Facylitator CoachWise ™
Prowadzi sesje coachingu indywidualnego, grupowego i zespołowego.
Pracuje w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Coachingiem zajmuje się od 2013 roku. Specjalizuje się m.in. w tematyce związanej z:
- wypaleniem zawodowym
- rozwojem autentycznego przywództwa
- nowej roli zawodowej / zmiany zawodowej
- transformacji zawodowej i życiowej
Jest autorką licznych warsztatów coachingowych, m.in. z zakresu zarządzania emocjami, wypalenia zawodowego, pracy zespołowej oraz użycia narzędzi coachingowych w biznesie.
Od 2021 roku prowadzi także terapię w nurcie Logoterapii, czyli terapię w której koncentruje się na wartościach i sensie życia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki oraz członkiem International Coaching Federation. Pracuje zgodnie z kodeksem ICF oraz Kodeksem Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki.
Pracuje holistycznie, łączy różne metody i nurty, w centrum pracy zawsze stawia człowieka jako kompletną i w pełni kompetentną, pełną zasobów jednostkę.
Karolina Lewandowska
Coach, logoterapeuta
Sylwia Rudnik
psycholog
Sylwia Rudnik
W przygotowaniu
...
Sandra Haus-Jędrzejczak
Jestem mamą dwójki dzieci oraz coachem i specjalistą w dziedzinie relacji. Obecnie studiuję Psychologię na czwartym roku, co pozwala mi pogłębiać dotychczasową wiedzę. Jestem też założycielką i Prezesem Fundacji Mama na Huśtawce, która od kilku lat oferuje wsparcie mamom, pomagając im w odnajdywaniu równowagi w nowej roli.
Ukończyłam pierwszy stopień kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz posiadam certyfikat praktyka metody Kids Skills. Dodatkowo realizuję studia podyplomowe z Interwencji Kryzysowej oraz Psychotraumatologii, co wzbogaca moje podejście do pracy z klientami. Uczestniczyłam w kursach psychologicznych organizowanych m.in. przez Uniwersytet Yale i Uniwersytet Harvarda.
Moje zainteresowania dotyczą rodzicielstwa, relacji międzyludzkich, rozwijania samooceny i poczucia sprawczości. Skupiam się na wspieraniu rodziców, zwłaszcza mam, na początku ich rodzicielskiej drogi. Rozumiem, jak trudno pogodzić społeczne oczekiwania i wychowywanie dzieci z dbaniem o siebie i dobrymi relacjami z bliskimi – dlatego pomagam rodzicom odnaleźć się w nowej roli.
Moja praca obejmuje budowanie stabilnych więzi emocjonalnych oraz rozwijanie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Prowadzę konsultacje indywidualne, grupy wsparcia oraz warsztaty i webinary. Jednocześnie jako były manager w korporacji rozumiem wyzwania związane z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim i pomagam odnajdywać nowe ścieżki kariery.
Zachęcam do kontaktu, by wspólnie budować zdrowsze relacje nie tylko z otoczeniem, ale też ze sobą.
Sandra Haus-Jędrzejczak
coach rodzicielstwa, edukatorka
Joanna Filipowicz-Wdówka
psycholog sportu
Joanna Filipowicz-Wdówka
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Łódzkim (specjalność: psychologia zdrowia i kliniczna) oraz pedagogiki tańca i choreografii na łódzkim AHE oraz psychologii sportu na wrocławskim SWPS.
Doświadczenie psychologiczne zdobywałam na psychiatrycznym oddziale młodzieżowym CSK UM w Łodzi (z ramienia Fundacji JiM) oraz w Klinice Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych tego samego szpitala, a także w Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim.
Jestem również sportowcem i trenerem. Posiadam praktyczne doświadczenie w prowadzeniu licznych warsztatów i szkoleń z dziedzin takich jak: pole dance, aerial silks, kalistenika, stretching. Od 2014 roku prowadzę studio pole dance, w którym jestem głównym instruktorem, a od kilku lat przygotowuję swoje podopieczne do startów w zawodach.
Psychologia sportu jest moją pasją i naturalnym kierunkiem rozwoju – wiedza psychologiczna bardzo pomaga mi w pracy trenerskiej, z kolei znajomość wyzwań stojących przed zawodnikami znacznie ułatwia udzielanie im pomocy psychologicznej. Jako psycholog sportu prowadzę zarówno konsultacje psychologiczne jak i trening mentalny związany z umiejętnościami radzenie sobie ze stresem, budowaniem pewności siebie, przygotowaniem rutyny startowej czy radzeniem sobie z porażką. Uwielbiam towarzyszyć ludziom w drodze do realizacji ich celów, wspierać w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami i obserwować rosnącą pewność siebie.
Agata Mazur
Z wykształcenia jestem psychologiem, studia magisterskie ukończyłam w SWPS w Warszawie. Obecnie jestem słuchaczką czteroletniego Studium Profesjonalnej Psychoterapii prowadzonego przez zespół szkoleniowy CTK w Łodzi oraz doświadczonych psychoterapeutów i superwizorów EBTA (European Brief Therapy Association). Moja praca poddawana jest systematycznej superwizji.
Doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach oświatowych z dziećmi i młodzieżą oraz z osobami dorosłymi w Centrum Zdrowia Psychicznego w Płocku, na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym. Jestem członkiem PTPSR, systematycznie uczestniczę w szkoleniach i warsztatach.
W pracy terapeutycznej pomagam osobom potrzebującym wsparcia w różnych obszarach życia, odczuwającym lęk, stres, cierpiącym z powodu zaburzeń nastroju, depresji lub doświadczających trudności w relacjach. W trakcie spotkań wspólnie poszukujemy zasobów Klienta- odczuć, przekonań, umiejętności, pomocnych w życiu. Zastanawiamy się, co chcieliby zmienić w swoim życiu i jak mogą to zrobić.
Zapraszam osoby, które chciałyby, aby towarzyszyć im i wspierać w sprecyzowaniu i dotarciu do celu, wypracowaniu optymalnej drogi w jego osiągnięciu, wydobywaniu, uświadomieniu zasobów osobistych, pomocnych w rozwiązaniu problemu.
Agata Mazur
psycholog, terpeuta