top of page

Sposoby na Tydzień Zdrowia Psychicznego w Pracy

Zaktualizowano: 6 dni temu

Europejski Tydzień Zdrowia Psychicznego to ogólnoeuropejska inicjatywa, której celem jest podnoszenie świadomości na temat zdrowia psychicznego w naszym codziennym życiu. Piąta edycja odbędzie się w dniach 13–19 maja 2024 r. "Tydzień zdrowia psychicznego" to nie tylko modne hasło, ale przede wszystkim niezmiernie ważna okazja do realnego zadbania o zdrowie psychiczne ludzi, budowania zaangażowania, tworzenia pozytywnej atmosfery i samopoczucia również w miejscu pracy.
My również chcemy włączyć się do tej inicjatywy i pragniemy podzielić się z Wami kilkoma kreatywnymi pomysłami, które mogą pomóc w promowaniu dobrostanu psychicznego w miejscu pracy w ramach Tygodnia zdrowia psychicznego:


1. Podziękowania i wyróżnienia: Wyróżnij pracowników, którzy szczególnie zaangażowali się w promowanie zdrowia psychicznego w miejscu pracy i podziękuj im za ich wysiłki. 


2. Zdrowy Catering: Zadbaj o zdrowe przekąski i napoje dla pracowników w tym czasie, aby promować świadome odżywianie i jego wpływ na zdrowie psychiczne. 


3. Sesje mindfulness: Zarezerwuj czas na sesje mindfulness, które pomogą pracownikom skupić się na chwili obecnej i złagodzić napięcie. Możesz przez tydzień organizować je codziennie rano, o ustalonej godzinie. Sesje mogą być prowadzone przez psychologa lub trenera mindfulness, być może któryś z pracowników mógłby je poprowadzić.


4. Aktywności fizycznej: Zorganizuj zajęcia grupowe związane z aktywnością fizyczną, takie jak yoga czy pilates, które pomogą pracownikom rozluźnić ciało i umysł. Z kolei taniec lub fitness nie tylko poprawią nastrój, ale także przyczynią się do ogólnego dobrego samopoczucia. Możesz również zorganizować krótkie sesje rozciągania w trakcie przerw, aby zapobiec sztywności i zmęczeniu mięśni. 


5. Konkursy zdrowego trybu życia: Zorganizuj konkurs lub wyzwanie związane z promowaniem zdrowego trybu życia, którego celem będzie motywowanie pracowników do dbania o siebie i swoje zdrowie psychiczne.


6. Wspólne przerwy na świeżym powietrzu: Zachęć zespół do wspólnego wychodzenia na przerwy na świeżym powietrzu, aby odetchnąć od biurowej rutyny i naładować baterie. 


7. Spotkanie z psychologiem: Zarezerwuj czas na spotkania z psychologiem, który udzieli porad w zakresie zdrowia psychicznego. Mogą to być spotkania indywidualne dla pracowników, którzy potrzebują poufności lub spotkanie grupowe, podczas którego specjalista opowie o np. stresie, wypaleniu zawodowym czy depresji i odpowie na pytania zadawane na forum.


8. Sesje warsztatowe i szkolenia: Zorganizuj sesje edukacyjne na temat zdrowia psychicznego, aby zwiększyć świadomość i zrozumienie różnych zagadnień z nim związanych. 


Jeśli potrzebujecie profesjonalnego wsparcia w organizacji Tygodnia zdrowia psychicznego - polecamy się, mamy duże doświadczenie!

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page